Představení chytrých hodinek (náramku) Amazfit BIP

V následujících řádcích vám nabízíme první pohled a rychlou recenzi nových chytrých hodinek Amazfit BIP. V prodeji jsou již něco málo přes měsíc, a i přes to, že jsou zatím bohužel pouze v Čínské verzi, dají se pohodlně používat i v našich končinách. Ovládání je totiž velice intuitivní a snadné.

Hodinky se prodávají v elegantní bílé krabičce, ve které se běžně mohou prodávat i dražší hodinky. Na krabičce se nalézá pouze jednoduše vyvedený nápis Amazfit. Po otevření uvidíme hodinky, na kterých je ochranná fólie zobrazující základní údaje na úvodní obrazovce. V balení je dále dobíjecí základna spolu s kabelem, ale pozor - slouží pouze pro nabíjení, nikoli k přenosu dat.
Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky 

Ačkoli cena hodinek Amazfit BIP je opravdu nižší, než jiných, použité materiály jsou opravdu kvalitní. Řemínek je vyroben z kvalitního silikonu, který je pohodlný i při sportovní zátěži. Se šířkou pouhých 20mm a hmotností 32gramů je Amazfit opravdu přizpůsobivý veškerým aktivitám.  Samotné tělo hodinek je vyrobeno z polykarbonátu a chlubí se ochranou IP68. Amazfit tak nemusíme sundat nejen ve sprše, či vaně, ale dokonce ani v bazénu.

Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky

Na zadní straně hodinek nalezneme nám již dobře známý senzor na snímání tepové frekvence a také dva konektory pro nabíjení pomocí zmíněné přibalené základny. Na pravé straně je vloženo malé multifunkční tlačítko, kterým se hodinky aktivují a vypínají, či se s jeho pomocí dá vracet v menu o úroveň zpět.

Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky  Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky

Na přední straně hodinek se nachází dotykový barevný dotykový displej s rozměrem 1,28palce s ochranným sklem Corning Gorilla Glass. Obrazovka je transflektivního typu, tudíž je dobře viditelná i na přímém slunečním světle. Jestliže je naopak viditelnost špatná, na hodinky opět krásně uvidíte, a to pomocí integrovaného podsvícení. 

Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky

V hodinkách se nachází baterie o kapacitě 190mAh. Ta slibuje výdrž až 45 dní. V praxi ale budete hodinky určitě používat i jinak, než jen jako módní nečinný doplněk na ruce. Tudíž pokud přičteme různé úkony, jako notifikace, měření srdeční frekvence, sledování Vaší činnosti a spojení Bluetooth, dostaneme se na stále ještě příjemných 19-20 dnů. To znamená odečet tak cca 5/6% baterie za den. Úplné nebití poté bude trvat přibližně dvě a půl hodiny.

Amazfit Bip chytré hodinky

Nyní něco málo k ovládání Amazfit BIP. Jak jsme již zmínili, ovládání je dosti intuitivní, ale i tak je třeba vědět, kde co hledat. Pokud se nacházíme na základní obrazovce, rolováním shora dolů se dostaneme do režimu "Nerušit".

Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi

Ten má však dvě podoby. V té první jsou vypnuta všechna oznámení do doby, kdy tento režim opět aktivujeme. Druhá varianta se váže na náš spánek a nejsme tedy rušeni právě pouze pokud náramek detekuje spícího nositele. Pokud přejedeme po základní obrazovce zezdola nahoru, dostaneme se na výpis posledních pěti notifikací. Pokud jsme u notifikací, je třeba zmínit, že zapnout můžete upozornění na různé aplikace a to nejen na ty komunikační. Samozřejmostí je také upozornění na příchozí hovory, které můžeme i odmítnout nebo upozornění umlčet. Není však možné hovory přijímat.

Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky 

Vejdeme-li do menu, jako první zde máme nabídku Home. V této záložce si můžeme prohlédnout statistiky, jako například tepové frekvence, ujetou vzdálenost, spálené kalorie, ušlé kroky apod. Tyto údaje sbírají hodinky samovolně.

Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi

Druhá nabídka se týká sportu a sportovních aktivit. Zde si můžeme zvolit ze 4 různých režimů sportování: běh, běh na pásu, jízda na kole a výlet. Dále zde můžeme procházet historii svých sportovních aktivit, nastavit upozornění po dosažení určitých cílů anebo pozastavení těchto aktivit.

Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi

Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi

Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi

Třetí nabídka se týká počasí. Zde můžete nalézt předpověď až na 5 dní dopředu. Také se zde nastavuje, zda chcete počasí mít aktuální podle GPS polohy, nebo vždy ze stejného místa.

Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky

Čtvrtá nabídka se nazývá Budík. Zde si lze nastavit až tři různé budíky, které pak nebudou hlasitě vyzvánět, ale probudí Vás pomocí silných vibrací a to i v hluboké fázi spánku.  Na pátém místě je přístup k funkcím stopky a časovač.  Šestá volba Vás navede ke kompasu, musí být nejprve kalibrován správnými pohyby.

Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky

Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi

V poslední záložce je všechno základní nastavení Amazfit BIP hodinek. Zde je dalších pět záložek odkazujících na další nastavení.

Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi

Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip chytré hodinky Xiaomi

Amazfit BIP hodinky "podědily" všechny základní a tolik oblíbené funkce MiBandu 2 a přidaly ještě dotykový displej, IP68 a aplikace, které uživatelům tolik chyběly právě u MiBandu 2. Nezřídka kdy je tedy Amazfit BIP nazýván nikterak nástupcem první verze Amazfit hodinek, nýbrž nástupce MiBandu 2. Mnoho podobných sportovních hodinek se pohybují cenově daleko výše a tak, jak jsme u Xiaomi (Huami) zvyklí, nabízí nám za málo peněz více než hodně muziky. Amazfit BIP jsou skvělá volba pro všechny uživatele, kteří provozují rádi rekreační sporty. Pokud si ke všemu přidáme ochranu IP68, dojdeme k jednomu z nejlepších hybridů chytrých hodinek a sportovních náramků na trhu.

Amazfit Bip a veškeré příslušenství můžete zakoupit v Našem eshopu: 

https://www.miobchod.cz/cs/251-amazfit-bip

Amazfit Bip Manual czech